Hanat Hanat TV

NAGŁÓWEK

Orzechy

 Orzechy laskowe powszechnie są spożywane i stanowią doskonałą przekąskę, która oprócz wspaniałych walorów smakowych i zdrowotnych poprawiają pamięć oraz koncentrację. Ponadto, chronią przed nowotworami oraz obniżają zawartość cukru we krwi a zjedzone wieczorem pomagają w spokojnym śnie dzięki zawartości melatoniny, która reguluje fazy naszego snu. Jesteśmy producentem wielkoowocowych orzechów laskowych takich odmian jak Kataloński, Barcelonski i Olbrzym z Halle. Produkujemy także bardzo smaczne i aromatyczne orzechy których poszukują konsumenci czyli Cenny Webba i Cosford.

Uprawa orzechów laskowych tj. to co uprawiamy z pasją! 

Jest na świecie ponad 200 gatunków owadów i roztoczy żerujących na leszczynie. Szkodniki niszczą od 20 do nawet 50% plonu.

Najlepsze są roczne i dwuletnie odmiany towarowe, Barceloński, Kataloński, Olbrzym z Halle, Cosford i inne. Stanowisko i odmiany to podstawa! 

Jednym z głównych zabiegów agrotechnicznych leszczyny jest nawożenie, które zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój roślin, a tym samym

 

 

Mgr. inż. Henryk Zdyb – Nasz Guru, autor takich książek jak "Leszczyna" "Orzech włoski" czyli „biblii” dla wszystkich plantatorów orzechów :) 

Zbiór kombajnem orzechów laskowych w młodym sadzie. Pokaz zbioru orzechów laskowych kombajnem firmy JOLLY. Zbiera orzechy z trawy.

Zaatakowane pąki staja się kilka razy większe od normalnych, potem zamierają i opadają. To bardzo groźny szkodnik w orzechach laskowych.

Pylenie leszczyny w sadach producenta orzechów laskowych, odmiana Cosford. Zobacz plantację podczas pylenia. Pogoda ma ogromne znaczenie na

Innowacyjne zwalczanie chorób leszczyny. Kiedy , czym i jak chronić orzechy laskowe aby mieć zdrowe owoce - Michał Malicki, Agrosimex

Tajniki prowadzenia drzew orzecha laskowego w sadzie. Czy powinniśmy ciąć na czopa?! Albo wyrwę albo odmłodzę?! Gdzie obcinać a gdzie nie? 

Orzechy to dobry biznes dla wszystkich! Minimalna plantacja to? Możemy spokojnie sprzedać! Jaki plon i dochód z orzechów laskowych?

Nowe sady zakładane głównie z sadzonek IN VITRO. Które lepsze z matecznika czy in vitro? Północ Włoch, Piemont - plantacje orzecha.

 Monilioza, brunatna zgnilizna, szara pleśń, rak pędów, guzowatość korzeni, bakteryjna zgorzel pączków i liści leszczyny, antraknoza także ...

« poprzednia 1 następna »